Çevsan
TÜRKİYE’DE İLK KEZ ATIKLAR KONUTLARDA TOPLANIYOR

TÜRKİYE’DE İLK KEZ ATIKLAR KONUTLARDA TOPLANIYOR

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Çevsan Atık Geri Dönüşüm firması Türkiye’de ilk kez uyguladığı çalışmayla atıkları konutlardan topluyor.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Çevsan Atık Geri Dönüşüm firması Türkiye’de ilk kez uyguladığı çalışmayla atıkları konutlardan topluyor.


Diyarbakır’da yaklaşık 23 yıl önce standartlara uygun geri dönüşüm tesisi olarak kurulan Çevsan, tesislerde genellikle perakende alımlarıyla birlikte, yan kuruluşları ile Türkiye çapında ve yurt dışından toptan geri dönüşüm maddelerinin pazarlanmasında aracı kurum görevini sürdürüyor.


200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR


Bölgenin ilk ve tek atık firması olan Çevsan Atık Geri Dönüşüm Fabrikası, uyguladığı sistemle Türkiye’de ilk kez atıkları konutlardan toplanıyor. Her gün çok sayıda personel evlere giderek, atık toplama konusunda vatandaşları bilgilendirici broşürlerin yanı sıra, atıkların toplanması için çöp poşeti veriyor. Diğer gün ise, personeller evlere gidip, atıkları topluyor.


Profesyonel kadroya ve teknolojik alt yapıya dayanarak sadece çevre değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunarak büyümeye devam eden Çevsan firmasında 200’e yakın kişi istihdam ediliyor.


Çevsan Atık Geri Dönüşüm firmasında çevre mühendisliği yapan Zekiye Gündoğuş, firmalarının 23 yıldır geri dönüşüm alanında faaliyet gösterdiğini ifade ederek, Türkiye’de ilk defa konutlarda atık toplayan ilk kuruluş olduklarını söyledi. Gündoğuş, toplanan atıkları Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde atıkları ayrıştırıp, geri dönüşümünün sağlandığını aktardı.


Fabrikada yıllık 50 bin ton atık toplanıp, geri dönüşüme kazandırılıyor.

Hakkımızda

Çevsan Geri Dönüşüm Limited Şirketi olarak bizler çevreye ve müşterilere karşı sorumluluğunu bilen bir ekiple sizlere en iyi hizmeti vermek için kurumsallaştık.... Devamı

İletişim

Bağcılar Mah. Karanfil
8.Cadde NO:6\1 Bağlar Diyarbakır,
Telefon: 444 71 21
E-mail: info@cevsan.com

Sosyal Medya
Copyright © 2018. All rights reserved.